Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Core Depth | 23 mm |
| Core Length | 670 mm |
| Core Width | 470 mm |
| Inlet Diameter | 38.5 mm |
| Outlet Diameter | 38.5 mm |
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
Shipping Details
| Weight | 5.566 Kg |
| Weight Volumetric | 22.264 Kg |
€58.69
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
FORD
1337541
1377541
1433321
1493771
1773041
1805529
1897409
30748550
30792221
31261105
31293689
31368059
31368060
31368082
31368299
31368361
31368362
36000105
36000106
36002413
36002414
36002451
6G918005FB
6G918005FC
6G918005FD
CV618005TA
CV618005TB
CV6Z8005T
LR000583
LR002641
LR006714
LR006715
LR039530
LR039623
ME6G918005FD
LAND ROVER
VOLVO
1433321
1493774
1773041
1778038
1805529
30748550
30792220
30792221
31261104
31261105
31293689
31368059
31368060
31368082
31368299
31368361
31368362
36000105
36000106
36002413
36002414
36002451
6G918005FB
6G918005FC
6G918005FD
CV618005TB
CV6Z8005T
LR000583
LR002641
LR006714
LR006715
LR039530
LR039623
Cross-Reference Numbers
4SEASONS
110149
110150
AUTOGAMMA
105161
107820
BEHR HELLA SERVICE
8MK376787121
FORD
1337541
1377541
1433321
1493771
1773041
1805529
1897409
30748550
30792221
31261105
31293689
31368059
31368060
31368082
31368299
31368361
31368362
36000105
36000106
36002413
36002414
36002451
6G918005FB
6G918005FC
6G918005FD
CV618005TA
CV618005TB
CV6Z8005T
LR000583
LR002641
LR006714
LR006715
LR039530
LR039623
ME6G918005FD
FRIGAIR
01053107
HELLA
8MK358600061
JDEUS
RA0310560
KALE OTO RADYATÖR
355800
KLOKKERHOLM
2556302425
Koyo
PL322308
LAND ROVER
1433321
1493774
1773041
1778038
1805529
30748550
30792221
31261105
31293689
31368059
31368060
31368082
31368299
31368361
31368362
36000105
36000106
36002413
36002414
36002451
6G918005FB
6G918005FC
6G918005FD
CV618005TB
CV6Z8005T
LR000583
LR002641
LR006714
LR006715
LR039530
LR039623
LUZAR
LRC1041
MAGNETI MARELLI
MAHLE
NISSENS
REACH Cooling
4113180
4113352
SCHLIECKMANN
60182422
60182425
SPECTRA PREMIUM
74473
74993
74994
CU13180
CU13315
CU13352
TYC
13315
VAN WEZEL
18002425
59002187
VERTAT
105161
VOLVO
1433321
1493774
1773041
1778038
1805529
30748550
30792220
30792221
31261104
31261105
31293689
31368059
31368060
31368082
31368299
31368361
31368362
36000105
36000106
36002413
36002414
36002451
6G918005FB
6G918005FC
6G918005FD
CV618005TB
CV6Z8005T
LR000583
LR002641
LR006714
LR006715
LR039530
LR039623
Fit Vehicles
Alternatives
€69.18
Dispatch on next business day
€78.12
Dispatch on next business day
€99.79
Dispatch on next business day
€97.12
Dispatch on next business day
€93.12
Dispatch on next business day
€114.75
Dispatch on next business day
€52.78
Dispatch on next business day
€101.18
Dispatch on next business day
€85.92
Dispatch on next business day
€67.25
Dispatch on next business day