Specifications
| Filled | |
| Oil Fill Quantity | 130 ml |
| Number of grooves | 7 |
| Belt Pulley Ø | 110 mm |
| Inlet Diameter | 18.3 mm |
| Outlet Diameter | 15.5 mm |
| Compressor ID | 6SEU16C |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| Manufacturer Restriction | TOYOTA |
| for OE number | 88310-53060 |
| Refrigerant | R 134a |
| Compressor Oil | ND-8 |
| Mounting Type | Bolted |
| Quality | DENSO |
| Number of ribs | 7 |
| Weight | 5400 g |
| Gross Weight | 6210 g |
Shipping Details
| Weight | 5.418 Kg |
| Customs Code | 841430 |
| Country of Origin | Japan |
€351.65
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns