Specifications
| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | Flange 54 |
| Cable Length | 750 mm |
| Number of pins | 4 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 156 g |
| Gross Weight | 224 g |
Shipping Details
| Weight | 0.187 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | Japan |
€31.65
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
TOYOTA
89465-19285
89465-19295
89465-19385
89465-19575
Fit Vehicles
TOYOTA
31 vehicles
COROLLA
1987 - 1999
Alternatives
€41.32
Dispatch on next business day
€53.65
Dispatch on next business day
€46.09
Dispatch on next business day
€35.01
Dispatch on next business day
€54.46
Dispatch on next business day
€112.77
Dispatch on next business day
€44.53
Dispatch on next business day
€29.68
Dispatch on next business day
€31.43
Dispatch on next business day
€30.56
Dispatch on next business day
€29.15
Dispatch on next business day
€34.89
Dispatch on next business day
€30.58
Dispatch on next business day
€13.49
Dispatch on next business day
€41.08
Dispatch on next business day
€35.28
dispatch in 2 business days
€33.47
dispatch in 2 business days
€33.85
dispatch in 2 business days
€39.33
dispatch in 4 business days