Specifications
| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | Flange 44 |
| Cable Length | 340 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 8946329055 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 130 g |
| Gross Weight | 170 g |
Shipping Details
| Weight | 0.155 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | Japan |
€111.59
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
BLUE PRINT
DENSO
192500-0400
192500-0401
192500-0402
192500-0410
192500-0411
192500-0412
192500-0413
192500-0414
TOYOTA
89463-20070
89463-20080
89463-29055
89463-29065
Fit Vehicles
TOYOTA
23 vehicles
AVENSIS
1997 - 2000
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| AVENSIS Liftback (_T22_) 1.6 i (AT220_, AT220R) | 1997-09 - 2000-10 | 74 | 101 | 1587 | |
| AVENSIS Liftback (_T22_) 1.6 i (AT220_, AT220R) | 1997-09 - 2000-10 | 81 | 110 | 1587 | |
| AVENSIS Liftback (_T22_) 1.8 i (AT221_, AT221R) | 1997-09 - 2000-10 | 81 | 110 | 1762 | |
| AVENSIS Estate (_T22_) 1.6 i (AT220_, AT220R) | 1997-09 - 2000-10 | 74 | 101 | 1587 | |
| AVENSIS Estate (_T22_) 1.6 i (AT220_) | 1997-09 - 2000-10 | 81 | 110 | 1587 | |
| AVENSIS Estate (_T22_) 1.8 i (AT221_, AT221R) | 1997-09 - 2000-10 | 81 | 110 | 1762 | |
| AVENSIS (_T22_) 1.6 i (AT220_, AT220R) | 1997-09 - 2000-10 | 74 | 101 | 1587 | |
| AVENSIS (_T22_) 1.6 i (AT220_, AT220R) | 1997-10 - 2000-06 | 81 | 110 | 1587 | |
| AVENSIS (_T22_) 1.8 i (AT221_, AT221R) | 1997-09 - 2000-10 | 81 | 110 | 1762 |
CARINA
1992 - 1997
Alternatives
€37.81
Dispatch on next business day
€17.35
Dispatch on next business day
€41.18
dispatch in 4 business days
€38.74
dispatch in 28 business days
€42.80
dispatch in 28 business days