| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Thread pre-greased |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 390 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 1588A020 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 93 g |
| Gross Weight | 126 g |
| Weight | 0.142 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | Japan |
€48.12
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| CARISMA (DA_) 1.6 (DA1A) | 1995-07 - 2006-06 | 66 | 90 | 1597 | |
| CARISMA (DA_) 1.6 (DA1A) | 1997-05 - 2006-06 | 73 | 99 | 1597 | |
| CARISMA (DA_) 1.6 (DA1A) | 1998-12 - 2006-06 | 70 | 95 | 1597 | |
| CARISMA (DA_) 1.6 (DA1A) | 1995-05 - 2003-12 | 76 | 103 | 1597 | |
| CARISMA Saloon (DA_) 1.6 (DA1A) | 1996-09 - 2006-06 | 66 | 90 | 1597 | |
| CARISMA Saloon (DA_) 1.6 (DA1A) | 1997-05 - 2006-06 | 73 | 99 | 1597 | |
| CARISMA Saloon (DA_) 1.6 (DA1A) | 1998-12 - 2006-06 | 70 | 95 | 1597 | |
| CARISMA Saloon (DA_) 1.6 (DA1A) | 2000-09 - 2006-06 | 76 | 103 | 1597 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| COLT V (CJ_, CP_) 1300 (CJ1A) | 2000-06 - 2003-09 | 60 | 82 | 1299 | |
| COLT V (CJ_, CP_) 1600 GLX (CJ4A) | 1996-05 - 2000-09 | 66 | 90 | 1597 | |
| COLT V (CJ_, CP_) 1300 GL,GLX (CJ1A) | 1996-05 - 2000-06 | 55 | 75 | 1299 | |
| COLT V (CJ_, CP_) 1600 (CJ4A) | 2000-09 - 2003-09 | 76 | 103 | 1597 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| GALANT VIII (EA_) 2.5 V6 24V (EA5A) | 2000-09 - 2004-10 | 118 | 160 | 2498 | |
| GALANT VIII Estate (EA_, EC_) 2.5 V6 24V (EA5W) | 2000-09 - 2003-10 | 118 | 160 | 2498 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| L200 (K7_T, K6_T, K5_T) 2.4 4WD (K75T) | 1996-06 - 2007-12 | 97 | 132 | 2351 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| PAJERO PININ I (H6_W, H7_W) 2.0 GDI (H67W, H77W) | 2000-10 - 2007-06 | 95 | 129 | 1999 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| SPACE STAR MPV (DG_A) 1.3 16V (DG1A) | 1998-06 - 2004-12 | 63 | 86 | 1299 | |
| SPACE STAR MPV (DG_A) 1.3 16V (DG1A) | 1998-12 - 2004-12 | 61 | 83 | 1299 | |
| SPACE STAR MPV (DG_A) 1.3 16V (DG1A) | 2000-09 - 2004-12 | 60 | 82 | 1299 | |
| SPACE STAR MPV (DG_A) 1.6 16V (DG3A) | 2001-01 - 2004-12 | 72 | 98 | 1584 | |
| SPACE STAR MPV (DG_A) 1.8 MPI (DG5A) | 2002-10 - 2004-12 | 82 | 112 | 1834 |
Alternatives
€33.89
Dispatch on next business day
€34.39
Dispatch on next business day
€29.28
Dispatch on next business day
€21.64
Dispatch on next business day
€39.02
Dispatch on next business day
€24.38
Dispatch on next business day
€46.13
Dispatch on next business day
€35.01
Dispatch on next business day
€45.35
Dispatch on next business day
€25.29
Dispatch on next business day
€26.03
Dispatch on next business day
€33.49
Dispatch on next business day
€38.17
Dispatch on next business day
€17.95
Dispatch on next business day
€15.60
Dispatch on next business day
€31.85
dispatch in 2 business days
€30.42
dispatch in 28 business days
€32.71
dispatch in 28 business days
€28.89
dispatch in 28 business days
€28.04
dispatch in 28 business days
€48.99
dispatch in 28 business days
€35.38
dispatch in 28 business days
BLUE PRINT ® ADC47051
Lambda Sensor
Product has been replaced by:
ADC47009€28.47
dispatch in 28 business days
€31.60
dispatch in 28 business days
€20.37
dispatch in 28 business days
€30.23
dispatch in 28 business days
€27.16
dispatch in 28 business days
€48.88
dispatch in 28 business days