Article to be discontinued
Specifications
| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 370 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | ZM0318861A |
| Quality | DENSO |
| Weight | 96 g |
| Gross Weight | 129 g |
Shipping Details
| Weight | 0.184 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | Japan |
No longer available
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MAZDA
Cross-Reference Numbers
BLUE PRINT
DENSO
234000-4060
234000-4062
MAZDA
FS7N18861
ZM0318861A
ZM0318861A2
Fit Vehicles
MAZDA
1 vehicles
MPV
2000 - 2002
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| MPV II (LW) 2.0 (LWEW) | 2000-08 - 2002-07 | 88 | 120 | 1991 |
Alternatives
€32.70
Dispatch on next business day
€34.39
Dispatch on next business day
€41.47
Dispatch on next business day
€39.02
Dispatch on next business day
€51.98
Dispatch on next business day
€23.90
Dispatch on next business day
€25.20
Dispatch on next business day
€25.94
Dispatch on next business day
€25.97
Dispatch on next business day
€17.88
Dispatch on next business day
€36.69
dispatch in 2 business days
€35.99
dispatch in 2 business days
€35.93
dispatch in 2 business days
€33.21
dispatch in 28 business days
€36.40
dispatch in 28 business days
€72.49
dispatch in 28 business days
€32.68
dispatch in 28 business days
€34.73
dispatch in 28 business days
€37.22
dispatch in 28 business days
€38.74
dispatch in 28 business days