Specifications
| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Thread pre-greased |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 740 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | MR507378 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 104 g |
| Gross Weight | 137 g |
Shipping Details
| Weight | 0.146 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | Japan |
€60.15
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
Fit Vehicles
MITSUBISHI
4 vehicles
PAJERO
1996 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.0 4WD | 1996-09 - 2001-12 | 129 | 2972 | ||
| PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.0 V6 4WD (K96W) | 2003-03 - ... | 123 | 2972 | ||
| PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.0 V6 (K96W) | 1998-11 - 2000-10 | 130 | 177 | 2972 | |
| PAJERO SPORT I (K7_, K9_) 3.0 V6 (K96W) | 2000-06 - ... | 125 | 170 | 2972 |
Alternatives
€33.89
Dispatch on next business day
€50.76
Dispatch on next business day
€45.03
Dispatch on next business day
€39.02
Dispatch on next business day
€25.29
Dispatch on next business day
€34.39
Dispatch on next business day
€55.13
Dispatch on next business day
€24.38
Dispatch on next business day
€59.62
Dispatch on next business day
€38.48
Dispatch on next business day
€22.88
Dispatch on next business day
€30.86
Dispatch on next business day
€39.97
Dispatch on next business day
€17.95
Dispatch on next business day
€17.86
Dispatch on next business day
BLUE PRINT ® ADC47022
Lambda Sensor
No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
ADC47018€37.78
dispatch in 28 business days
€40.48
dispatch in 28 business days
€43.80
dispatch in 28 business days
€44.49
dispatch in 28 business days
€32.68
dispatch in 28 business days
€18.50
dispatch in 28 business days