| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 272 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 5033039AA |
| Quality | DENSO |
| Weight | 92 g |
| Gross Weight | 122 g |
| Weight | 0.109 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | United States |
€37.33
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| NEON II 2.0 16V | 1999-08 - 2006-12 | 98 | 133 | 1996 | |
| NEON II 2.0 16V | 2002-10 - 2006-12 | 97 | 131 | 1996 | |
| NEON II 2.0 16V R/T | 2001-10 - 2006-12 | 110 | 150 | 1996 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| PT CRUISER (PT_) 2.0 | 2000-06 - 2004-09 | 104 | 141 | 1996 | |
| PT CRUISER (PT_) 2.4 | 2000-06 - 2010-12 | 110 | 150 | 2429 |
Alternatives
€28.58
Dispatch on next business day
€34.39
Dispatch on next business day
€44.01
Dispatch on next business day
€23.90
Dispatch on next business day
€30.78
Dispatch on next business day
€54.21
Dispatch on next business day
€55.13
Dispatch on next business day
€37.57
Dispatch on next business day
€22.88
Dispatch on next business day
€25.20
Dispatch on next business day
€25.97
Dispatch on next business day
€30.31
Dispatch on next business day
€15.51
Dispatch on next business day
€17.88
Dispatch on next business day
€31.14
dispatch in 2 business days
€35.29
dispatch in 2 business days
€35.93
dispatch in 2 business days
€32.26
dispatch in 28 business days
MEAT & DORIA ® 81657E
Lambda Sensor
Product has been replaced by:
81657€31.48
dispatch in 28 business days
€36.05
dispatch in 28 business days
€39.56
dispatch in 28 business days
DELPHI ® ES20045-11B1
Lambda Sensor
Product has been replaced by:
ES20045-12B1€32.68
dispatch in 28 business days
€18.50
dispatch in 28 business days