| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 1000 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 7751308 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 125 g |
| Gross Weight | 155 g |
| Weight | 0.161 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | United States |
€47.51
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| BRAVA (182_) 1.6 16V (182.BB) | 1996-02 - 2001-10 | 76 | 103 | 1581 | |
| BRAVA (182_) 1.6 16V (182.BH) | 1995-10 - 2001-10 | 66 | 90 | 1581 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| BRAVO I (182_) 1.6 16V (182.AB) | 1996-03 - 2001-10 | 76 | 103 | 1581 | |
| BRAVO I (182_) 1.6 16V (182.AH) | 1995-10 - 2001-10 | 66 | 90 | 1581 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| MAREA (185_) 1.6 100 16V Bipower | 1999-04 - 2002-05 | 76 | 103 | 1581 | |
| MAREA Weekend (185_) 1.6 100 16V | 1996-09 - 2002-05 | 76 | 103 | 1581 | |
| MAREA (185_) 1.6 100 16V | 1996-09 - 2002-05 | 76 | 103 | 1581 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| DELTA II (836_) 1.6 i.e. 16V (836AO) | 1996-01 - 1999-08 | 76 | 103 | 1581 | |
| DELTA II (836_) 1.6 i.e. (836AP) | 1996-03 - 1999-08 | 66 | 90 | 1581 |
Alternatives
€54.48
Dispatch on next business day
€28.58
Dispatch on next business day
€41.38
Dispatch on next business day
€35.01
Dispatch on next business day
€46.72
Dispatch on next business day
€46.03
Dispatch on next business day
€29.52
Dispatch on next business day
€30.31
Dispatch on next business day
€28.68
Dispatch on next business day
€55.13
Dispatch on next business day
€22.88
Dispatch on next business day
€25.20
Dispatch on next business day
€162.26
Dispatch on next business day
€32.93
dispatch in 2 business days
€33.86
dispatch in 2 business days
€42.66
dispatch in 28 business days
NGK ® 0146
Lambda Sensor
Product has been replaced by:
95256€15.02
dispatch in 28 business days
€33.49
dispatch in 28 business days
€28.10
dispatch in 28 business days
€32.24
dispatch in 28 business days
€76.40
dispatch in 28 business days
€27.14
dispatch in 28 business days