| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 530 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | MD351752 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 101 g |
| Gross Weight | 131 g |
| Weight | 0.146 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | United States |
€38.59
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| CARISMA (DA_) 1.8 16V GDI (DA2A) | 1997-09 - 2006-06 | 92 | 125 | 1834 | |
| CARISMA (DA_) 1.8 (DA2A) | 1995-07 - 1997-07 | 85 | 116 | 1834 | |
| CARISMA Saloon (DA_) 1.8 16V GDI (DA2A) | 1997-09 - 2006-06 | 92 | 125 | 1834 | |
| CARISMA Saloon (DA_) 1.8 (DA2A) | 1996-09 - 1997-09 | 85 | 115 | 1834 | |
| CARISMA (DA_) 1.8 MSX - 16V (DA2A) | 1995-07 - 1997-07 | 103 | 140 | 1834 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| SPACE STAR MPV (DG_A) 1.8 GDI (DG5A) | 1998-06 - 2004-12 | 90 | 122 | 1834 | |
| SPACE STAR MPV (DG_A) 1.8 GDI (DG5A) | 1998-06 - 2004-12 | 87 | 118 | 1834 |
Alternatives
€46.17
Dispatch on next business day
€32.69
Dispatch on next business day
€35.68
Dispatch on next business day
€43.55
Dispatch on next business day
€38.94
Dispatch on next business day
€29.03
Dispatch on next business day
€55.13
Dispatch on next business day
€22.88
Dispatch on next business day
€22.76
Dispatch on next business day
€25.94
Dispatch on next business day
€25.20
Dispatch on next business day
€33.37
Dispatch on next business day
€30.31
Dispatch on next business day
€15.79
Dispatch on next business day
€31.90
dispatch in 2 business days
NGK ® 0448
Lambda Sensor
Product has been replaced by:
91543€30.42
dispatch in 28 business days
€32.71
dispatch in 28 business days
€27.14
dispatch in 28 business days
€48.88
dispatch in 28 business days
€60.48
dispatch in 28 business days
€28.47
dispatch in 28 business days
€44.27
dispatch in 28 business days
€34.46
dispatch in 28 business days
€18.50
dispatch in 28 business days