| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 555 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 1628YK |
| Quality | DENSO |
| Weight | 102 g |
| Gross Weight | 132 g |
| Weight | 0.143 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | United States |
€46.23
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| PARTNER MPV (5_, G_) 1.4 | 1996-06 - 2015-12 | 55 | 75 | 1360 |
Alternatives
€58.27
Dispatch on next business day
€30.65
Dispatch on next business day
€24.85
Dispatch on next business day
€85.93
Dispatch on next business day
€63.66
Dispatch on next business day
€44.28
Dispatch on next business day
€35.01
Dispatch on next business day
€39.06
Dispatch on next business day
€34.71
Dispatch on next business day
€28.96
Dispatch on next business day
€34.57
Dispatch on next business day
€26.47
Dispatch on next business day
€32.32
Dispatch on next business day
€43.79
Dispatch on next business day
€51.26
Dispatch on next business day
€46.81
Dispatch on next business day
€30.73
Dispatch on next business day
€71.45
Dispatch on next business day
€40.08
Dispatch on next business day
€20.72
Dispatch on next business day
€46.19
Dispatch on next business day
€28.87
Dispatch on next business day
€41.78
dispatch in 28 business days
€67.69
dispatch in 28 business days
€37.86
dispatch in 28 business days
€33.21
dispatch in 28 business days
€34.72
dispatch in 28 business days