| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 975 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 46426389 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 129 g |
| Gross Weight | 159 g |
| Weight | 0.164 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | United States |
€39.26
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| PUNTO (176_) 60 1.2 | 1994-01 - 1999-09 | 43 | 58 | 1242 | |
| PUNTO (176_) 60 1.2 (176AP, 176AR, 176AQ, 176BB) | 1993-09 - 1999-09 | 44 | 60 | 1242 | |
| PUNTO (176_) 75 1.2 | 1993-10 - 1999-09 | 54 | 73 | 1242 |
Alternatives
€32.69
Dispatch on next business day
€43.15
Dispatch on next business day
€30.31
Dispatch on next business day
€34.39
Dispatch on next business day
€55.13
Dispatch on next business day
€23.90
Dispatch on next business day
€22.88
Dispatch on next business day
€22.76
Dispatch on next business day
€25.20
Dispatch on next business day
€17.88
Dispatch on next business day
€58.45
dispatch in 2 business days
€25.84
dispatch in 2 business days
€40.74
dispatch in 28 business days
€43.87
dispatch in 28 business days
€36.49
dispatch in 28 business days
€52.54
dispatch in 28 business days
€36.04
dispatch in 28 business days
€36.37
dispatch in 28 business days
MEAT & DORIA ® 81540E
Lambda Sensor
Product has been replaced by:
81540€31.71
dispatch in 28 business days
€27.14
dispatch in 28 business days
€43.83
dispatch in 28 business days
€32.39
dispatch in 28 business days
€32.68
dispatch in 28 business days
€18.50
dispatch in 28 business days