| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 475 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 032906265F |
| Quality | DENSO |
| Weight | 108 g |
| Gross Weight | 139 g |
| Weight | 0.194 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | United States |
€45.09
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| OCTAVIA I (1U2) 1.6 | 1996-09 - 2004-09 | 55 | 75 | 1598 | |
| OCTAVIA I Combi (1U5) 1.6 | 1998-07 - 2004-09 | 55 | 75 | 1598 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| LUPO I (6X1, 6E1) 1.4 16V | 1998-09 - 2005-07 | 55 | 75 | 1390 |
Alternatives
€58.61
Dispatch on next business day
€34.16
Dispatch on next business day
€35.26
Dispatch on next business day
€30.65
Dispatch on next business day
€53.05
Dispatch on next business day
€37.81
Dispatch on next business day
€34.82
Dispatch on next business day
€32.12
Dispatch on next business day
€30.31
Dispatch on next business day
€27.18
Dispatch on next business day
€31.05
Dispatch on next business day
€67.66
Dispatch on next business day
€40.59
Dispatch on next business day
€27.46
Dispatch on next business day
€40.24
Dispatch on next business day
€42.88
Dispatch on next business day
€21.41
Dispatch on next business day
€45.87
Dispatch on next business day
€33.01
Dispatch on next business day
€40.89
Dispatch on next business day
€26.28
Dispatch on next business day
€37.94
Dispatch on next business day
€30.14
Dispatch on next business day
€14.63
Dispatch on next business day
€37.83
Dispatch on next business day