| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Finger probe |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 1710 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 030906262C |
| Quality | DENSO |
| Weight | 170 g |
| Gross Weight | 203 g |
| Weight | 0.226 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | Japan |
€49.17
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| AROSA (6H1) 1.4 16V | 2000-01 - 2004-06 | 74 | 100 | 1390 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| LUPO I (6X1, 6E1) 1.4 16V | 1999-08 - 2005-07 | 74 | 100 | 1390 | |
| LUPO I (6X1, 6E1) 1.4 16V | 1998-09 - 2005-07 | 55 | 75 | 1390 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| POLO (6N2) 1.4 16V | 1999-10 - 2001-09 | 55 | 75 | 1390 | |
| POLO (6N2) 1.4 16V | 1999-10 - 2001-09 | 74 | 101 | 1390 |
Alternatives
€28.58
Dispatch on next business day
€34.39
Dispatch on next business day
€51.60
Dispatch on next business day
€23.90
Dispatch on next business day
€38.08
Dispatch on next business day
€56.84
Dispatch on next business day
€37.47
Dispatch on next business day
€48.09
Dispatch on next business day
€30.31
Dispatch on next business day
€35.01
Dispatch on next business day
€43.75
Dispatch on next business day
€61.91
Dispatch on next business day
€49.30
Dispatch on next business day
€55.13
Dispatch on next business day
€22.88
Dispatch on next business day
€22.76
Dispatch on next business day
€25.20
Dispatch on next business day
€17.88
Dispatch on next business day
€41.50
dispatch in 2 business days
€42.86
dispatch in 28 business days
€47.24
dispatch in 28 business days
€39.08
dispatch in 28 business days
€46.00
dispatch in 28 business days
€44.07
dispatch in 28 business days