| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Planar probe |
| Oxygen Sensor | Thread pre-greased |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 675 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 36531PWEE01 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 136 g |
| Gross Weight | 169 g |
| Weight | 0.136 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | United States |
€56.16
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.3 iDSi (GD1) | 2002-03 - 2007-09 | 63 | 1339 | ||
| JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.2 i-DSI (GD5, GE2) | 2002-03 - 2008-07 | 57 | 78 | 1243 | |
| JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.3 iDSi (GD1) | 2002-03 - 2008-07 | 61 | 83 | 1339 |
Alternatives
€58.23
Dispatch on next business day
€62.57
Dispatch on next business day
€40.09
Dispatch on next business day
€70.92
Dispatch on next business day
€38.35
Dispatch on next business day
€35.37
Dispatch on next business day
€30.93
Dispatch on next business day
€26.66
Dispatch on next business day
€55.24
Dispatch on next business day
€71.40
Dispatch on next business day
€35.63
Dispatch on next business day
€30.19
Dispatch on next business day
€35.77
Dispatch on next business day
€25.97
Dispatch on next business day
€44.40
Dispatch on next business day
€35.01
Dispatch on next business day
€20.50
Dispatch on next business day
€15.52
Dispatch on next business day
€34.52
dispatch in 2 business days
€36.06
dispatch in 2 business days
€36.47
dispatch in 28 business days
€32.81
dispatch in 28 business days
€56.97
dispatch in 28 business days
€48.64
dispatch in 28 business days