| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Planar probe |
| Oxygen Sensor | Thread pre-greased |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 725 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 894650D010 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 131 g |
| Gross Weight | 164 g |
| Weight | 0.159 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | United States |
€46.04
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| YARIS (_P1_) 1.0 (SCP10_, SCP10R) | 1999-04 - 2005-09 | 50 | 68 | 998 | |
| YARIS (_P9_) 1.0 VVT-i (KSP90_, KSP90R) | 2005-08 - 2011-12 | 51 | 69 | 998 | |
| YARIS (_P13_) 1.0 (KSP130_, KSP130) | 2010-12 - 2020-06 | 51 | 69 | 998 |
Alternatives
€40.09
Dispatch on next business day
€23.06
Dispatch on next business day
€55.38
Dispatch on next business day
€44.14
Dispatch on next business day
€86.82
Dispatch on next business day
€48.61
Dispatch on next business day
€30.30
Dispatch on next business day
€71.40
Dispatch on next business day
€37.59
Dispatch on next business day
€30.19
Dispatch on next business day
€27.39
Dispatch on next business day
€26.07
Dispatch on next business day
€42.50
Dispatch on next business day
€34.21
Dispatch on next business day
€48.76
Dispatch on next business day
€29.17
Dispatch on next business day
€19.86
Dispatch on next business day
€35.31
dispatch in 2 business days
€27.88
dispatch in 2 business days
€55.71
dispatch in 2 business days
€37.55
dispatch in 28 business days
€109.71
dispatch in 28 business days
€34.75
dispatch in 28 business days
€49.37
dispatch in 28 business days
€49.37
dispatch in 28 business days
€68.79
dispatch in 28 business days
€44.14
dispatch in 28 business days