| Oxygen Sensor | Heated |
| Oxygen Sensor | Planar probe |
| Oxygen Sensor | Thread pre-greased |
| Oxygen Sensor | Lambda Sensor |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cable Length | 300 mm |
| Number of pins | 4 |
| Manufacturer Restriction | DENSO |
| for OE number | 894650D020 |
| Quality | DENSO |
| Weight | 107 g |
| Gross Weight | 140 g |
| Weight | 0.149 Kg |
| Customs Code | 902710 |
| Country of Origin | Japan |
€49.47
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| C1 (PM_, PN_) 1.0 | 2005-06 - 2014-09 | 50 | 68 | 998 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| 107 (PM_, PN_) 1.0 | 2005-06 - 2014-05 | 50 | 68 | 998 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| AYGO (_B1_) 1.0 (KGB10_, KGB10R) | 2005-07 - 2014-05 | 50 | 68 | 998 |
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| YARIS (_P1_) 1.0 (SCP10_, SCP10R) | 2003-03 - 2005-09 | 48 | 65 | 998 | |
| YARIS (_P1_) 1.0 (SCP10_, SCP10R) | 1999-04 - 2005-09 | 50 | 68 | 998 |
Alternatives
€40.09
Dispatch on next business day
€51.44
Dispatch on next business day
€49.17
Dispatch on next business day
€34.85
Dispatch on next business day
€41.51
Dispatch on next business day
€76.07
Dispatch on next business day
€37.33
Dispatch on next business day
€13.86
Dispatch on next business day
€43.44
Dispatch on next business day
€36.47
Dispatch on next business day
€35.74
Dispatch on next business day
€43.19
Dispatch on next business day
€30.42
Dispatch on next business day
€30.58
Dispatch on next business day
€29.08
Dispatch on next business day
€57.44
Dispatch on next business day
€52.63
Dispatch on next business day
€24.36
Dispatch on next business day
€71.40
Dispatch on next business day
€35.63
Dispatch on next business day
€30.19
Dispatch on next business day
€25.97
Dispatch on next business day
€47.64
Dispatch on next business day
€28.67
Dispatch on next business day
€12.80
Dispatch on next business day