No longer deliverable by the manufacturer
Specifications
| Core Length | 580 mm |
| Core Width | 316 mm |
| Core Depth | 18 mm |
| Material | Aluminium |
| Frame Material | Plastic |
| for OE number | 46745043 |
| Weight | 3054 g |
| Gross Weight | 4734 g |
| alternative item | - |
Shipping Details
| Weight | 3.917 Kg |
| Weight Volumetric | 15.668 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | Italy |
No longer available
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
AHE
109.110/A
AURADIA
KFT208
AVA Clever Choice
FT2208
FT2209
BEHR HELLA SERVICE
376767611
8MK376767611
FIAT
46745043
46745049
46788046
FRIGAIR
1043030
JDEUS
RA0110750
MAGNETI MARELLI
MAHLE
NISSENS
61764
698486
NRF
Fit Vehicles
FIAT
3 vehicles
PUNTO
1999 - 2010
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| PUNTO Hatchback Van (188_) 1.2 60 | 2000-02 - 2009-10 | 44 | 60 | 1242 | |
| PUNTO (188_) 1.2 16V 80 (188.233, .235, .253, .255, .333, .353, .639,... | 1999-09 - 2006-04 | 59 | 80 | 1242 | |
| PUNTO (188_) 1.2 60 (188.030, .050, .130, .150, .230, .250) | 1999-09 - 2010-12 | 44 | 60 | 1242 |
Alternatives
€44.95
Dispatch on next business day
€40.82
Dispatch on next business day
€45.64
Dispatch on next business day
€44.15
Dispatch on next business day
€56.60
Dispatch on next business day
€45.62
Dispatch on next business day
€41.12
Dispatch on next business day
€20.68
Dispatch on next business day
€45.90
Dispatch on next business day
€38.18
Dispatch on next business day
MAGNETI MARELLI ® 350213173003
Radiator, engine cooling
No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
350213187100€154.55
dispatch in 28 business days
€45.61
dispatch in 28 business days
MAGNETI MARELLI ® 350213892003
Radiator, engine cooling
Article to be discontinued
Product has been replaced by:
350213892000VALEO ® 232578
Radiator, engine cooling
No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
732578MAGNETI MARELLI ® 350213195003
Cooling water radiator
No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
350213193900