Specifications
| Core Length | 500 mm |
| Core Width | 351 mm |
| Core Depth | 23 mm |
| Material | Aluminium |
| Frame Material | Plastic |
| for OE number | 1141491 |
| Weight | 1978 g |
| Gross Weight | 3100 g |
| alternative item | - |
Shipping Details
| Weight | 3.321 Kg |
| Weight Volumetric | 9.963 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | Portugal |
€75.57
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
FORD
Cross-Reference Numbers
AHE
110.120
110.120/A
110.123
AVA Clever Choice
FD2326
BEHR HELLA SERVICE
376764321
8MK376764321
FORD
1141491
1152149
1214085
1214784
1221705
1325830
1325832
1359798
1430653
2S6H8005AA
2S6H8005AB
2S6H8005AC
2S6H8005AD
Y40115200
FRIGAIR
1053070
MAHLE
MAZDA
1214085
2S6H8005AB
2S6H8005BB
2S6H8K161BB
4S6H8005CA
Y40115200
Y40215200
NISSENS
62027
62027A
VALEO
Fit Vehicles
FORD
13 vehicles
FIESTA
2001 - 2010
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| FIESTA V (JH_, JD_) 1.25 16V | 2002-05 - 2008-06 | 55 | 75 | 1242 | |
| FIESTA V (JH_, JD_) 1.3 | 2001-11 - 2008-06 | 44 | 60 | 1299 | |
| FIESTA V (JH_, JD_) 1.3 | 2001-11 - 2008-06 | 51 | 69 | 1299 | |
| FIESTA V (JH_, JD_) 1.4 16V | 2001-11 - 2008-06 | 59 | 80 | 1388 | |
| FIESTA V Van 1.3 | 2003-10 - 2005-07 | 51 | 69 | 1299 | |
| FIESTA V Van 1.4 TDCi | 2003-10 - 2010-12 | 50 | 68 | 1399 | |
| FIESTA V (JH_, JD_) 1.6 TDCi | 2004-11 - 2008-06 | 66 | 90 | 1560 | |
| FIESTA V (JH_, JD_) 1.4 TDCi | 2001-11 - 2008-06 | 50 | 68 | 1399 | |
| FIESTA V (JH_, JD_) 1.6 16V | 2001-11 - 2008-06 | 74 | 100 | 1596 |
FUSION
2002 - 2012
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| FUSION (JU_) 1.6 | 2002-08 - 2009-11 | 74 | 100 | 1596 | |
| FUSION (JU_) 1.4 | 2002-08 - 2012-12 | 59 | 80 | 1388 | |
| FUSION (JU_) 1.4 TDCi | 2002-08 - 2012-12 | 50 | 68 | 1399 | |
| FUSION (JU_) 1.6 TDCi | 2004-11 - 2012-12 | 66 | 90 | 1560 |
MAZDA
1 vehicles
2
2003 - 2007
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| 2 (DY) 1.4 CD | 2003-04 - 2007-06 | 50 | 68 | 1399 |
Alternatives
€51.10
Dispatch on next business day
€64.74
Dispatch on next business day
€40.43
Dispatch on next business day
€36.28
Dispatch on next business day
€73.67
Dispatch on next business day
€41.60
Dispatch on next business day
€34.74
Dispatch on next business day
€57.68
Dispatch on next business day
€35.64
Dispatch on next business day
€38.79
Dispatch on next business day
€28.33
Dispatch on next business day
€2.05
Dispatch on next business day
€10.12
Dispatch on next business day
€14.94
Dispatch on next business day
€10.81
Dispatch on next business day
€4.61
Dispatch on next business day
€6.68
Dispatch on next business day
€4.41
Dispatch on next business day
€4.49
Dispatch on next business day
€13.31
Dispatch on next business day