Specifications
| Core Length | 680 mm |
| Core Width | 400 mm |
| Core Depth | 25 mm |
| for OE number | 1300291 |
| Weight | 1761 g |
| Gross Weight | 4000 g |
| alternative item | - |
Shipping Details
| Weight | 4.417 Kg |
| Weight Volumetric | 17.668 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | Indonesia |
€81.58
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
Fit Vehicles
CHEVROLET
1 vehicles
MALIBU
2012 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| MALIBU (V300) 2.0 D | 2012-04 - ... | 118 | 160 | 1956 |
OPEL
27 vehicles
INSIGNIA
2008 - 2017
Alternatives
€80.56
Dispatch on next business day
€83.50
Dispatch on next business day
€126.94
Dispatch on next business day
€61.86
Dispatch on next business day
€49.39
Dispatch on next business day
€73.10
Dispatch on next business day
€57.28
Dispatch on next business day
€136.03
dispatch in 28 business days
€90.65
dispatch in 28 business days
€76.50
dispatch in 28 business days
€77.03
dispatch in 28 business days
€119.76
dispatch in 28 business days
€76.39
dispatch in 28 business days
MAGNETI MARELLI ® 350213141300
Radiator, engine cooling
No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
350213152300