Specifications
| Material | Aluminium |
| Inlet Diameter | 34.5 mm |
| Outlet Diameter | 34.5 mm |
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
| Core Length | 650 mm |
| Core Width | 433 mm |
| Core Depth | 18 mm |
Shipping Details
| Weight | 3.74 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | China |
€66.51
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
CITROËN
FIAT
TOYOTA
Cross-Reference Numbers
A.Z. Meisterteile
AZMT-45-040-2165
ABAKUS
BSG
BSG 70-520-019
CITROËN
1609648380
1609961580
1610017680
1611522480
3549988
3556160
3638336
9673628780
9675747980
9809141780
DENSO
DIEDERICHS
DCM2823
EUROREPAR
1691075280
1691347580
FIAT
9675747980
9809141780
FRIGAIR
01033102
1033102
HART
618 144
JDEUS
M-0210460
KALE OTO RADYATÖR
362345
MAGNETI MARELLI
OPEL
1609961580
1610017680
1611522480
3549988
3556160
3638336
9673628780
9675747980
9809141780
PRASCO
CI450R001
RIDEX
470R0893
SRLine
23M108-1
23M108A1
57C208A1
STELLOX
10-27003-SX
TOYOTA
1609648380
1610017680
1611522480
3556160
3638336
9673628780
9675747980
9809141780
SU001A3078
SU001A9432
VAN WEZEL
40002386
40012386
VEMO
WILMINK GROUP
WG2115430
WG2208063
Fit Vehicles
Alternatives
€84.45
Dispatch on next business day
€105.99
Dispatch on next business day
€108.56
Dispatch on next business day
€68.27
Dispatch on next business day
€56.61
Dispatch on next business day
€68.19
Dispatch on next business day
€113.26
Dispatch on next business day
€64.02
Dispatch on next business day
€95.71
Dispatch on next business day
€113.71
Dispatch on next business day
€68.55
dispatch in 2 business days
VALEO ® 735632
Radiator, engine cooling
No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
735555€126.17
dispatch in 28 business days
€64.85
dispatch in 28 business days