Specifications
| Material | Aluminium |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Core Length | 462 mm |
| Core Width | 558 mm |
| Core Depth | 27 mm |
Shipping Details
| Weight | 3.69 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | China |
€57.88
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
NISSAN
RENAULT
Cross-Reference Numbers
A.Z. Meisterteile
AZMT-45-040-2751
ABAKUS
AVA Clever Choice
RT2427
RTA2427
DENSO
DIEDERICHS
8449605
DCM2953
FRIGAIR
01213074
1213074
GENERAL MOTORS
4416948
93854164
GT-BERGMANN
GT10-012
HART
620 238
HELLA
JDEUS
M-0230960
RA0230960
KALE OTO RADYATÖR
351215
356895
KAMOKA
KLAXCAR FRANCE
80147b
MAGNETI MARELLI
MAHLE
MAXGEAR
NISSAN
2140000Q0C
4416948
8200411166
93854164
NISSENS
OPEL
2140000Q0C
4416948
8200411166
93854164
PRASCO
RT2427
RTA2427
RENAULT
2140000Q0C
4416948
8200411166
93854164
SRLine
602708-1
602708A1
602708C1
STELLOX
10-26061-SX
Stark
SKRD-0120439
TYC
VAN WEZEL
VEMO
WILMINK GROUP
WG1722770
WG2115324
WG2182470
WG2195480
Fit Vehicles
Alternatives
€101.18
Dispatch on next business day
€86.83
Dispatch on next business day
€71.24
Dispatch on next business day
€54.57
Dispatch on next business day
€62.00
Dispatch on next business day
€56.30
Dispatch on next business day
€46.30
Dispatch on next business day
€46.78
Dispatch on next business day
€128.52
dispatch in 2 business days
€112.29
dispatch in 2 business days
€59.32
dispatch in 2 business days
€95.52
dispatch in 28 business days
€85.15
dispatch in 28 business days
VALEO ® 234946
Radiator, engine cooling
No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
734946