Specifications
| Material | Aluminium |
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
| Core Length | 620 mm |
| Core Width | 416 mm |
| Core Depth | 34 mm |
Shipping Details
| Weight | 4.0 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | China |
€65.40
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
ABAKUS
CHEVROLET
1300287
51840476
51896964
51897080
55704135
CHRYSLER
1300287
51840476
51896964
51897080
51897081
55704135
DENSO
FIAT
1300287
51808364
51840476
51896964
51897080
51897081
55700617
55703927
55704135
GENERAL MOTORS
1300287
51808364
51840476
51896964
51897080
55700617
55703927
55704135
HART
605 929
605 931
KAMOKA
KRAFT AUTOMOTIVE
1553440
1553445
MAGNETI MARELLI
MAXGEAR
NISSENS
OPEL
1300287
51808364
51840476
51896964
51897080
55700617
55703927
55704135
SRLine
302408A2
302408C2
3024J8-3
304208-1
TYC
VALEO
VAN WEZEL
Fit Vehicles
Alternatives
€61.26
Dispatch on next business day
€61.35
Dispatch on next business day
€63.25
Dispatch on next business day
€67.78
Dispatch on next business day
€33.56
Dispatch on next business day
€61.78
Dispatch on next business day
€46.14
Dispatch on next business day
€49.13
Dispatch on next business day
€37.92
Dispatch on next business day
€50.98
Dispatch on next business day
MAGNETI MARELLI ® 350213386003
Radiator, engine cooling
No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
350213184300€39.73
dispatch in 28 business days