Specifications
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
| Core Length | 539 mm |
| Core Width | 380 mm |
| Core Depth | 32 mm |
Shipping Details
| Weight | 2.9 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | China |
€52.87
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
ABAKUS
CITROËN
1330.K0
1330F5
1333.08
DENSO
KRAFT AUTOMOTIVE
1555942
MAGNETI MARELLI
SRLine
232908A1
232908C1
579208A1
TYC
VEMO
VW
1330F5
1333.08
Fit Vehicles
Alternatives
€65.38
Dispatch on next business day
€62.37
Dispatch on next business day
€58.09
Dispatch on next business day
€76.76
Dispatch on next business day
€74.14
Dispatch on next business day
€38.13
Dispatch on next business day
€37.17
Dispatch on next business day
€49.30
Dispatch on next business day
€77.39
Dispatch on next business day
€60.62
Dispatch on next business day
€44.07
Dispatch on next business day
€54.12
Dispatch on next business day
€33.78
Dispatch on next business day
€38.50
Dispatch on next business day
€46.97
Dispatch on next business day
€54.53
dispatch in 2 business days
€131.44
dispatch in 28 business days
€63.54
dispatch in 28 business days