Specifications
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | without expansion tank |
| Inlet Diameter | 35 mm |
| Outlet Diameter | 35 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
| Core Length | 748 mm |
| Core Width | 471 mm |
| Core Depth | 26 mm |
Shipping Details
| Weight | 7.43 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | China |
€113.27
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
NISSAN
Cross-Reference Numbers
A.Z. Meisterteile
AZMT-45-040-2281
AZMT-45-040-2962
ABAKUS
AVA Clever Choice
RT2624
DENSO
DIEDERICHS
DCM3852
DCM3991
EUROREPAR
1699537980
FIAT
214103569R
214104966R
4422503
4422795
6000618060
6000618062
93868887
93868888
K4422503
FRIGAIR
01093132
GT-BERGMANN
GT10-039
HART
622 012
622 013
HELLA
JDEUS
M-0231150
RA0231150
KALE OTO RADYATÖR
355630
355635
KRAFT AUTOMOTIVE
1553076
MAGNETI MARELLI
MAHLE
NISSAN
2140000Q4F
2140000Q4H
214103569R
214104966R
4422503
4422795
6000618060
6000618062
93868887
93868888
K4422503
OPEL
214103569R
214104966R
4422503
4422795
6000618060
6000618062
9386887
93868887
93868888
K4422503
PRASCO
FT900R002
OP936R003
RENAULT
214103569R
214104966R
4422503
4422795
6000618060
6000618062
93868887
93868888
K4422503
RIDEX
470R0857
470R0872
SRLine
60N208-1
60N208-2
60N2081K
Stark
SKRD-0121040
SKRD-0121055
VALEO
VAN WEZEL
43002624
43002625
VEMO
WILMINK GROUP
WG1919036
WG2115302
WG2115303
WG2162344
WG2184073
Fit Vehicles
Alternatives
€136.03
Dispatch on next business day
€146.06
Dispatch on next business day
€132.89
Dispatch on next business day
€127.41
Dispatch on next business day
€113.94
Dispatch on next business day
€110.54
Dispatch on next business day
€131.45
Dispatch on next business day
€100.93
Dispatch on next business day
€116.50
Dispatch on next business day
€110.00
Dispatch on next business day
€80.19
Dispatch on next business day
€206.11
dispatch in 2 business days
€215.13
dispatch in 28 business days
€114.81
dispatch in 28 business days