Specifications
| Radiator type | Mechanically jointed cooling fins |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
| Core Length | 563 mm |
| Core Width | 350 mm |
| Core Depth | 23 mm |
Shipping Details
| Weight | 3.101 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | China |
€55.16
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
A.Z. Meisterteile
AZMT-45-040-2117
AZMT-45-040-2213
AZMT-45-040-2977
ABAKUS
DENSO
FORD
1522383
1523440
1548603
1573215
1671390
1772863
2029176
8V518005BF
8V518005DF
GT-BERGMANN
GT10-191
HART
628 670
641 066
KRAFT AUTOMOTIVE
1552103
1552137
MAGNETI MARELLI
MAHLE
NISSENS
NRF
NTY
PRASCO
FD346R002
RIDEX
470R0632
SRLine
323808-2
3238082K
STELLOX
10-25410-SX
10-26754-SX
THERMOTEC
TYC
WILMINK GROUP
WG2116789
WG2116790
WG2116791
WG2161920
WG2161924
WG2162264
WG2182369
Fit Vehicles
Alternatives
€63.04
Dispatch on next business day
€45.68
Dispatch on next business day
€50.02
Dispatch on next business day
€55.53
Dispatch on next business day
€42.44
Dispatch on next business day
€38.80
Dispatch on next business day
€51.31
Dispatch on next business day
€53.81
Dispatch on next business day
€39.02
Dispatch on next business day
€49.19
Dispatch on next business day
€59.61
dispatch in 2 business days
€45.53
dispatch in 28 business days
€44.58
dispatch in 28 business days
€74.33
dispatch in 28 business days
€76.27
dispatch in 28 business days
€57.15
dispatch in 28 business days
€52.02
dispatch in 28 business days
€46.27
dispatch in 28 business days