Front Axle Left
Specifications
| Fitting Position | Front Axle Left |
| Manufacturer Restriction | AISIN |
| Brake Caliper Type | Floating Caliper |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Piston Diameter | 51 mm |
| for brake disc thickness | 10 mm |
| Brake Disc Type | solid |
| for brake disc diameter | 289 mm |
| Material | Cast Iron |
Shipping Details
| Weight | 2.282 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€34.27
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
SUZUKI
Cross-Reference Numbers
AISIN
BOSCH
BREMBO
BUDWEG CALIPER
Brake ENGINEERING
CA1944
CARDONE
384906
DELCO REMY
DELPHI
LC7679
DRI
EAI
2134057
ELSTOCK
ERA
BC63056
ERA Benelux
BC63056
BC63057
HELLA
8AC 355 395-871
HERTH+BUSS ELPARTS
J3218023
HERTH+BUSS JAKOPARTS
RE-EX
506-04398
SHAFTEC
BC9166
BC9166R
SUZUKI
55100-78R00
55100-78R00-999
55100-81A10
55100-81A11
55100-81A11-999
55100-81A12
55100-81A12-999
5510078R00
5510078R00999
55102-84A00
55102-84A00-999
5510284A00999
TMI
BR004398
TRISCAN
TRW
Fit Vehicles
SUZUKI
13 vehicles
JIMNY
1998 - ...
Alternatives
€163.58
Dispatch on next business day
€99.50
Dispatch on next business day
€40.11
Dispatch on next business day
€99.64
dispatch in 2 business days
€104.60
dispatch in 28 business days
€95.24
dispatch in 28 business days
€179.57
dispatch in 28 business days
€179.57
dispatch in 28 business days
€97.51
dispatch in 28 business days
€45.90
dispatch in 28 business days
€45.90
dispatch in 28 business days