Specifications
| Material | Aluminium |
| Core Length | 580 mm |
| Core Width | 298 mm |
| Core Depth | 26 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
Shipping Details
| Weight | 4.492 Kg |
| Weight Volumetric | 13.476 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | China |
€75.05
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
4SEASONS
109360
109360A
109360AX2
109360O
980LA15001
AKS DASIS
080079N
AVA Clever Choice
FT2308
FT2308E
DENSO
EACLIMA
31R25123
FIAT
46834075
51706942
FRIGAIR
01043110
HELLA
JDEUS
RA0360140
LANCIA
46834075
51706942
51802111
51859376
MAGNETI MARELLI
MAHLE
NISSENS
NRF
VALEO
VAN WEZEL
Fit Vehicles
FIAT
5 vehicles
IDEA
2003 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| IDEA (350_) 1.4 | 2005-10 - ... | 57 | 77 | 1368 | |
| IDEA (350_) 1.4 | 2003-12 - ... | 66 | 90 | 1368 | |
| IDEA (350_) 1.4 16V | 2004-01 - ... | 70 | 95 | 1368 | |
| IDEA (350_) 1.4 LPG | 2009-03 - ... | 57 | 78 | 1368 | |
| IDEA Van (350_) 1.4 (350BXA1A) | 2004-10 - 2012-12 | 70 | 1368 |
LANCIA
7 vehicles
MUSA
2004 - 2012
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| MUSA (350_) 1.4 (350.AXE1A) | 2007-10 - 2012-09 | 66 | 90 | 1368 | |
| MUSA (350_) 1.4 (350.AXF1A) | 2005-09 - 2012-09 | 57 | 78 | 1368 | |
| MUSA (350_) 1.4 LPG (350.AXF1A) | 2010-11 - 2012-09 | 57 | 78 | 1368 | |
| MUSA (350_) 1.4 (350.AXA11, 350.AXA1A) | 2004-10 - 2012-09 | 70 | 95 | 1368 |
YPSILON
2003 - 2011
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| YPSILON (843_) 1.4 (843.AXG1A) | 2006-02 - 2011-12 | 57 | 78 | 1368 | |
| YPSILON (843_) 1.4 LPG (843.AXG1A) | 2010-11 - 2011-12 | 57 | 78 | 1368 | |
| YPSILON (843_) 1.4 16V (843.AXC11, 843.AXC1B, 843.AXC1A) | 2003-10 - 2011-12 | 70 | 95 | 1368 |
Alternatives
€71.52
Dispatch on next business day
€39.01
Dispatch on next business day
€55.86
Dispatch on next business day
€64.81
Dispatch on next business day
€98.53
dispatch in 28 business days
€89.55
dispatch in 28 business days
MAHLE ® CR 2010 000P
Radiator, engine cooling
No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
CR 2010 000S