Specifications
| Material | Aluminium |
| Core Length | 537 mm |
| Core Width | 358 mm |
| Core Depth | 26 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
Shipping Details
| Weight | 4.058 Kg |
| Weight Volumetric | 16.232 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | China |
€45.93
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
VAUXHALL
Cross-Reference Numbers
4SEASONS
121132
121132A
980OP11032
AVA Clever Choice
OLA2408
DENSO
EACLIMA
31R54212
FRIGAIR
01073101
HELLA
JDEUS
020M68
RA0200950
KALE
352100
MAGNETI MARELLI
350213126503
359000391440
NISSENS
NRF
OPEL
1300279
55701408
THERMOTEC
VALEO
VAN WEZEL
VAUXHALL
55701408
Fit Vehicles
OPEL
9 vehicles
CORSA
2006 - 2014
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| CORSA D (S07) 1.0 (L08, L68) | 2009-12 - 2014-08 | 48 | 65 | 998 | |
| CORSA D (S07) 1.0 (L08, L68) | 2006-07 - 2010-12 | 44 | 60 | 998 | |
| CORSA D (S07) 1.2 (L08, L68) | 2006-07 - 2014-08 | 59 | 80 | 1229 | |
| CORSA D (S07) 1.2 LPG (L08, L68) | 2006-08 - 2014-08 | 59 | 80 | 1229 | |
| CORSA D (S07) 1.4 (L08, L68) | 2006-07 - 2014-08 | 66 | 90 | 1364 | |
| CORSA D (S07) 1.4 LPG (L08, L68) | 2006-08 - 2011-12 | 66 | 90 | 1364 | |
| CORSA D Hatchback Van (S07) 1.0 (L08) | 2010-01 - 2014-08 | 48 | 65 | 998 | |
| CORSA D Hatchback Van (S07) 1.0 (L08) | 2006-08 - 2014-08 | 44 | 60 | 998 | |
| CORSA D Hatchback Van (S07) 1.2 (L08) | 2006-08 - 2014-08 | 59 | 80 | 1229 |
Alternatives
€40.87
Dispatch on next business day
€51.39
Dispatch on next business day
€37.30
Dispatch on next business day
€24.81
Dispatch on next business day
€52.55
dispatch in 28 business days
MAGNETI MARELLI ® 350213126503
Radiator, engine cooling
No longer deliverable by the manufacturer
Product has been replaced by:
350213186700€89.54
dispatch in 28 business days
€60.98
dispatch in 28 business days