Specifications
| remanufactured spare part | REMAN |
| Exchange Part without deposit | |
| Voltage | 12 V |
| Rated Power | 2 kW |
| Number of Teeth | 9 |
| Number of Holes | 2 |
| Number of threaded holes | 1 |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Position/Degree | R 9 |
| Clamp | NO |
| Flange Diameter | 83 mm |
| Weight | 1.16 kg |
Shipping Details
| Weight | 1.144 Kg |
| Customs Code | 851140 |
| Country of Origin | Poland |
€167.38
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
3F QUALITY
PRSS100
STRS100
AD KÜHNER
101187
101187B
ALANKO
10440789
10440868
APEC
ASM1024
AS-PL
ATL Autotechnik
A 18 940
A18940
AUGER
109856
AUTOELECTRO
AEU1187
BOM-Prestolite
S1376B
BOSCH
0 001 125 507
0 001 125 508
0 001 125 513
0 001 125 517
0 001 125 518
0 001 125 519
0 001 125 520
0 986 018 940
1 986 S00 819
1125507
1125508
1125517
1125518
1125519
1125520
1986S00819
986018940
BV PSH
300.557.092.010
300.557.092.015
300.557.092.210
300.557.092.215
300.557.092.280
300557092010
300557092015
300557092210
300557092215
300557092280
Bosch UP Test
F032US0053
CASCO
CST10296AS
CST10296GS
CST10296RS
CEVAM
3024
3328
OL3328
COMLINE
CMA-621081
CMA621081
DA SILVA
021276
21276
D021276
JD021276
MSQ0182
DELCO REMY
918940
DRI
EAI
11979
ERA
220651A
220651R
EUROREPAR
1638126780
EUROTEC
11018940
FARCOM
104734
112430
FEBI BILSTEIN
FRIESEN
8018940
HC-Cargo
112430
HC-PARTS
CS1187
HELLA
HERTH+BUSS ELPARTS
LUCAS ELECTRICAL
MAGNETI MARELLI
MAPCO
13863
MEAT & DORIA
NK
4718390
4718940
QUINTON HAZELL
QRS1667
REMY
DRS8940
RAS39051
WS39051
RIDEX
2S0416R
SAMPA
054.061
54061
SANDO
6010296
SIDAT
S12BH0797
S12BH0797A2
VALEO
458538
726923
VW
069911023J
069911023M
069911023MX
69911023J
69911023M
69911023MX
WAI
32553N
Fit Vehicles
VW
7 vehicles
LT
1999 - 2006
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| LT 28-46 II Platform/Chassis (2DC, 2DF, 2DG, 2DL, 2DM) 2.5 TDI | 1999-05 - 2006-07 | 80 | 109 | 2461 | |
| LT 28-46 II Van (2DA, 2DD, 2DH) 2.5 TDI | 1999-05 - 2006-07 | 80 | 109 | 2461 | |
| LT 28-46 II Van (2DA, 2DD, 2DH) 2.5 TDI | 2001-05 - 2006-07 | 61 | 83 | 2461 | |
| LT 28-46 II Van (2DA, 2DD, 2DH) 2.5 TDI | 2001-05 - 2006-07 | 70 | 95 | 2461 | |
| LT 28-35 II Bus (2DB, 2DE, 2DK) 2.5 TDI | 1999-05 - 2006-07 | 80 | 109 | 2461 |
TOUAREG
2004 - 2010
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| TOUAREG (7LA, 7L6, 7L7) 3.0 TDI | 2006-04 - 2010-05 | 155 | 211 | 2967 | |
| TOUAREG (7LA, 7L6, 7L7) 3.0 V6 TDI | 2004-11 - 2010-05 | 165 | 225 | 2967 |
Alternatives
€169.60
Dispatch on next business day
€103.69
Dispatch on next business day
€67.25
Dispatch on next business day
€116.41
Dispatch on next business day
€88.67
Dispatch on next business day
€106.44
Dispatch on next business day
€94.46
Dispatch on next business day
€95.43
Dispatch on next business day
€109.16
Dispatch on next business day
€102.03
Dispatch on next business day