| remanufactured spare part | REMAN |
| Exchange Part without deposit | |
| Voltage | 12 V |
| Rated Power | 1.7 kW |
| Number of Teeth | 9 |
| Number of Holes | 3 |
| Number of threaded holes | 3 |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Position/Degree | R 55 |
| Weight | 3.97 kg |
| Weight | 2.383 Kg |
| Customs Code | 851140 |
| Country of Origin | Poland |
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
Fit Vehicles
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| DAILY VI Platform/Chassis 33S12, 35S12, 35C12 | 2016-04 - ... | 85 | 116 | 2287 | |
| DAILY VI Platform/Chassis 33S14, 35S14, 35C14, 38S14 | 2016-04 - ... | 100 | 136 | 2287 | |
| DAILY VI Van 33S12, 35S12, 35C12 | 2016-04 - ... | 85 | 116 | 2287 | |
| DAILY VI Van 33S14, 35S14, 35C14, 42S14 | 2016-04 - ... | 100 | 136 | 2287 |
Alternatives
€156.14
Dispatch on next business day
€70.02
Dispatch on next business day
€103.63
Dispatch on next business day
€123.36
Dispatch on next business day
€119.30
Dispatch on next business day
€102.04
Dispatch on next business day
€105.43
Dispatch on next business day
€129.68
Dispatch on next business day
€106.30
Dispatch on next business day
€110.54
Dispatch on next business day
€89.43
Dispatch on next business day
€97.90
Dispatch on next business day
€94.42
Dispatch on next business day
€187.94
Dispatch on next business day
€73.18
Dispatch on next business day
€68.76
Dispatch on next business day
BOSCH ® 0 001 115 078
Starter
Product has been replaced by:
0 001 115 114BOSCH ® 0 001 115 114
Starter
Product has been replaced by:
1 986 S00 777VALEO ® 458817
Starter
Product has been replaced by:
460491€119.39
dispatch in 28 business days
€97.05
dispatch in 28 business days
€76.33
dispatch in 28 business days
€144.95
dispatch in 28 business days
€97.10
dispatch in 28 business days
€134.65
dispatch in 28 business days