Specifications
| Cooling fins material | Aluminium |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Water Tank Material | Plastic radiator |
| Connecting thread | QF |
| Mounting Type | Bayonet |
| New Part | |
| See accessories list for additionally required parts | |
| Core Length | 630 mm |
| Core Width | 400 mm |
| Core Depth | 32 mm |
Shipping Details
| Weight | 4.869 Kg |
| Weight Volumetric | 19.476 Kg |
| Customs Code | 870891 |
| Country of Origin | Belgium |
€72.21
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates