Specifications
| Piston Diameter | 42 mm |
| Brake System | ATE |
| paired article number | 423611 |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Number of connectors | 1 |
| Distance of mounting bores | 100 mm |
| for brake disc thickness | 12.5 mm |
Shipping Details
| Weight | 2.371 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€97.76
- Price Includes VAT 0%
- Includes core price €52.36
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
FIAT / LANCIA
Cross-Reference Numbers
ABE
APEC
BCA1546E
RCA351
Axia
393269
BOSCH
BREMBO
BUDWEG CALIPER
CARDONE
384715
87-0786
CHRYSLER
5003891AA
5003891AB
5003891AC
DELPHI
LC7712
DRI
ELSTOCK
87-0786
87-0786-000
ERA Benelux
BC53269
FIAT / LANCIA
K05003891AA
K05003891AB
K05003891AC
K05019808AA
FREMAX
FBC2354R
FTE
HELLA
8AC 355 385-261
JAPANPARTS
JAPKO
KAMOKA
JBC0154
LAUBER
77.2611
MAPCO
4361
MAXGEAR
METZGER AUTOTEILE
NK
National
NBC7720R
OPTIMAL
BC-1252R
PEMEBLA
JAPCAL513LJM
JAPCAL513RJM
RIDEX
78B0267
Stark
SKBC-0460089
TEXTAR
38174900
TRISCAN
Fit Vehicles
CHRYSLER
19 vehicles
GRAND
1999 - 1999
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| GRAND VOYAGER III VAN (GS) 3.8 | 1999-01 - 1999-12 | 131 | 3778 |
RAM
2005 - 2009
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| RAM VAN Van (RG) 2.5 CRD | 2006-01 - 2008-04 | 105 | 2499 | ||
| RAM VAN Van (RG) 2.8 CRD | 2005-11 - 2009-07 | 110 | 2777 |
VOYAGER
1995 - 2008
DODGE
1 vehicles
CARAVAN
2001 - 2007
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| CARAVAN (RG_) 3.3 | 2001-04 - 2007-05 | 132 | 3301 |
Alternatives
€42.68
Dispatch on next business day
€32.26
Dispatch on next business day
€32.20
Dispatch on next business day
€47.38
Dispatch on next business day
€40.78
Dispatch on next business day