Specifications
| Piston Diameter | 40 mm |
| Brake System | ATE |
| paired article number | 430892 |
| Material | Aluminium |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Number of connectors | 1 |
| Distance of mounting bores | 142 mm |
| for brake disc thickness | 22 mm |
Shipping Details
| Weight | 1.487 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€169.51
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MERCEDES-BENZ
Cross-Reference Numbers
ABE
ALLIED NIPPON
ABC850L
APEC
BCA2949E
LCA1236
LCA1236N
ATE
Axia
394430
BOSCH
BREMBO
BUDWEG CALIPER
Brake ENGINEERING
CA3193
CARDONE
86-2272
COMLINE
CBC850L
DA SILVA
ET9597
DRI
ELSTOCK
86-2272
ERA Benelux
BC54430
FREMAX
FBC2237L
FTE
JURATEK
JCA2237L
KAWE
344430
MERCEDES-BENZ
204 423 17 81
A 204 423 17 81
METZGER AUTOTEILE
MOTAQUIP
VBC949L
NK
2133343
OPTIMAL
BC-2708L
QUINTON HAZELL
QBS10086
REMSA
9031931
SNRA
1225389
SPIDAN
404430
TEXTAR
38278200
TRISCAN
TRW
Fit Vehicles
MERCEDES-BENZ
60 vehicles
C-CLASS
2007 - ...
E-CLASS
2009 - 2016
Alternatives
€137.48
Dispatch on next business day
€69.99
Dispatch on next business day
€39.29
Dispatch on next business day
€167.15
dispatch in 28 business days
€152.26
dispatch in 28 business days