Specifications
| Piston Diameter | 42 mm |
| Brake System | ATE |
| paired article number | 431032 |
| Material | Aluminium |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Number of connectors | 1 |
| Distance of mounting bores | 84 mm |
| for brake disc thickness | 22 mm |
Shipping Details
| Weight | 1.499 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€165.75
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MERCEDES-BENZ
Cross-Reference Numbers
ABE
APEC
LCA888
LCA888N
BOSCH
BREMBO
BUDWEG CALIPER
Brake ENGINEERING
CA3262
CARDONE
386345
86-2271
DRI
ELSTOCK
86-2271
ERA Benelux
BC54426
FTE
KAWE
344426
MAXGEAR
MERCEDES-BENZ
212 423 02 81
A 212 423 02 81
METZGER AUTOTEILE
NK
2133251
OPTIMAL
BC-1759L
REMSA
9032621
TEXTAR
38211000
TRISCAN
Fit Vehicles
MERCEDES-BENZ
74 vehicles
CLS
2011 - 2017
E-CLASS
2009 - 2016
Alternatives
€36.66
Dispatch on next business day
€98.68
dispatch in 28 business days
€93.95
dispatch in 28 business days