Specifications
| Piston Diameter | 42 mm |
| Brake System | ATE |
| paired article number | 431031 |
| Material | Aluminium |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Number of connectors | 1 |
| Distance of mounting bores | 84 mm |
| for brake disc thickness | 22 mm |
Shipping Details
| Weight | 1.535 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€165.75
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MERCEDES-BENZ
Cross-Reference Numbers
ABE
APEC
RCA888
RCA888N
BOSCH
BREMBO
BUDWEG CALIPER
Brake ENGINEERING
CA3262R
CARDONE
386346
87-2271
DRI
ELSTOCK
87-2271
ERA Benelux
BC54427
FTE
KAWE
344427
MAXGEAR
MERCEDES-BENZ
212 423 03 81
A 212 423 03 81
METZGER AUTOTEILE
NK
2133252
OPTIMAL
BC-1759R
REMSA
9032622
TEXTAR
38211100
TRISCAN
Fit Vehicles
MERCEDES-BENZ
74 vehicles
CLS
2011 - 2017
E-CLASS
2009 - 2016
Alternatives
€98.60
Dispatch on next business day
€108.05
Dispatch on next business day
€36.66
Dispatch on next business day
€37.40
Dispatch on next business day