Specifications
| Piston Diameter | 48 mm |
| Brake System | KELSEY HAYES |
| paired article number | 522831 |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (2 pistons) |
| Distance of mounting bores | 204 mm |
| for brake disc thickness | 30 mm |
Shipping Details
| Weight | 5.037 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€91.59
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
FIAT / LANCIA
Cross-Reference Numbers
ABE
APEC
BCA1352E
RCA166
Axia
393863
BREMBO
BUDWEG CALIPER
Brake ENGINEERING
CA2743R
CARDONE
385579
83-1925
DRI
ELSTOCK
ERA Benelux
BC65197
FAST
FIAT / LANCIA
K05143692AA
K05143692AB
FREMAX
FBC1350R
FTE
9296184
JAPANPARTS
JAPKO
JEEP
5143692AA
5143692AB
5143692AC
KAMOKA
KAWE
343863
MAPCO
4481
MAXGEAR
NK
National
NBC7732R
OPTIMAL
BC-1219R
PEMEBLA
JAPCAL465RJM
REMSA
9027432
RIDEX
78B0922
SPIDAN
403863
TRISCAN
TRW
Fit Vehicles
JEEP
23 vehicles
COMMANDER
2005 - 2010
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| COMMANDER (XK, XH) 3.0 CRD 4x4 | 2005-09 - 2010-12 | 155 | 2987 | ||
| COMMANDER VAN (XH) 5.7 HEMI V8 4x4 | 2005-09 - 2010-12 | 240 | 5654 | ||
| COMMANDER VAN (XH) 3.0 CRD 4x4 | 2005-09 - 2010-12 | 160 | 2987 | ||
| COMMANDER (XK, XH) 3.0 CRD 4x4 | 2006-04 - 2010-12 | 160 | 218 | 2987 | |
| COMMANDER (XK, XH) 3.7 V6 4x4 | 2005-09 - 2010-12 | 157 | 214 | 3701 | |
| COMMANDER (XK, XH) 4.7 V8 4x4 | 2005-09 - 2010-12 | 170 | 231 | 4701 | |
| COMMANDER (XK, XH) 5.7 V8 4x4 | 2005-09 - 2010-12 | 240 | 326 | 5654 |
GRAND
2001 - 2010
Alternatives
€83.92
Dispatch on next business day
€39.36
Dispatch on next business day
€43.54
Dispatch on next business day
€48.17
dispatch in 2 business days
€51.04
dispatch in 2 business days