Specifications
| Piston Diameter | 48 mm |
| Brake System | BOSCH |
| Piston Diameter 2 | 48 mm |
| paired article number | 620831 |
| Material | Grey Cast Iron |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (2 pistons) |
| Distance of mounting bores | 190 mm |
| for brake disc thickness | 28 mm |
Shipping Details
| Weight | 5.023 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€83.36
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
MERCEDES-BENZ
Cross-Reference Numbers
ABE
ALLIED NIPPON
ABC184R
APEC
BCA1358
RCA171
RCA171N
ATE
24.3481-1804.7
24.3481-9964.5
Axia
393557
BREMBO
BUDWEG CALIPER
Brake ENGINEERING
CA2366R
CARDONE
385021
83-0898
COMLINE
CBC184R
DRI
ELSTOCK
ERA Benelux
BC63557
FAST
FERODO
FREMAX
FBC1838R
FRIESEN
702786
FTE
GENERAL RICAMBI
HAVAM
BC52326
HELLA
8AC 355 387-401
JAPANPARTS
JAPKO
JP GROUP
JURATEK
JCA1838R
KAMOKA
KAWE
343557
MAPCO
4699
MAXGEAR
MERCEDES-BENZ
639 420 01 83
639 420 05 83
639 420 07 83
639 420 11 83
A 639 420 01 83
A 639 420 05 83
A 639 420 07 83
A 639 420 11 83
MOTAQUIP
VBC283R
NAPA
NCA1304
NCA1304RM
NK
National
NBC7309R
OPTIMAL
BC-1128R
PEMEBLA
JAPCAL426RJM
QUINTON HAZELL
QBS8251
REMSA
9023662
RIDEX
78B0174
78B0174R
Stark
SKBC-0460173
TEXTAR
38177100
TRISCAN
TRW
UBD
56083
Fit Vehicles
MERCEDES-BENZ
44 vehicles
VIANO
2003 - ...
VITO
2003 - ...
Alternatives
€66.50
Dispatch on next business day
€109.08
Dispatch on next business day
€78.20
Dispatch on next business day
€35.87
Dispatch on next business day
€57.20
Dispatch on next business day