Specifications
| Piston Diameter | 38 mm |
| Brake System | BOSCH |
| paired article number | 621721 |
| Material | Aluminium |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Number of connectors | 1 |
| Distance of mounting bores | 127 mm |
| for brake disc thickness | 10 mm |
Shipping Details
| Weight | 1.166 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€20.05
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
TOYOTA
Cross-Reference Numbers
ABE
ALLIED NIPPON
ABC112R
APEC
BCA1182
RCA349
RCA349N
Axia
393477
BLUE PRINT
BOSCH
BREMBO
BUDWEG CALIPER
Brake ENGINEERING
CA2485R
CARDONE
384785
87-0864
COMLINE
CBC112R
DENCKERMANN
B190160R
DRI
ELSTOCK
87-0864
87-0864-000
ERA Benelux
BC53477
FAST
FEBI BILSTEIN
FERODO
FREMAX
FBC1110R
FTE
HELLA
8AC 355 384-061
8AN 355 784-061
JAPANPARTS
JAPKO
JP GROUP
JURATEK
JCA1110R
KAMOKA
KAWE
343477
MAPCO
4388
MAXGEAR
MOTAQUIP
VBC211R
NAPA
NCA1412
NCA1412RM
NK
National
NBC7121R
OPTIMAL
BC-1141R
PEMEBLA
JAPCAL210RJM
QUINTON HAZELL
QBS8259
REMSA
9024852
RIDEX
78B0192
78B0192R
Stark
SKBC-0460191
TEXTAR
38093300
TOYOTA
47730-05070
47730-05071
47830-0F010
TRISCAN
TRW
UBD
56047
Fit Vehicles
TOYOTA
33 vehicles
AVENSIS
2003 - 2008
COROLLA
2004 - 2009
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_) 1.6 (ZNR10_, ZNR10R) | 2004-04 - 2009-03 | 81 | 110 | 1598 | |
| COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_) 1.8 (ZNR11_, ZNR11R) | 2004-04 - 2009-03 | 95 | 129 | 1794 | |
| COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_) 2.0 D-4D (CUR10_, CUR10R) | 2004-04 - 2009-03 | 85 | 116 | 1995 | |
| COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_) 2.2 D-4D (AUR10_, AUR10R) | 2005-10 - 2009-03 | 130 | 177 | 2231 | |
| COROLLA Verso (ZER_, ZZE12_, R1_) 2.2 D-4D (AUR10_, AUR10R) | 2005-10 - 2009-03 | 100 | 136 | 2231 |
Alternatives
€96.53
Dispatch on next business day
€36.21
Dispatch on next business day
€43.17
Dispatch on next business day
€58.35
Dispatch on next business day
€19.59
Dispatch on next business day