Specifications
| Piston Diameter | 38 mm |
| Brake System | BOSCH |
| paired article number | 630281 |
| Material | Aluminium |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Number of connectors | 1 |
| Distance of mounting bores | 141 mm |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper with integrated parking brake |
| for brake disc thickness | 11 mm |
Shipping Details
| Weight | 2.144 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€35.02
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
TOYOTA
Cross-Reference Numbers
ABE
ALLIED NIPPON
ABC103R
APEC
BCA1248
RCA612
RCA612N
ATE
Axia
394235
BLUE PRINT
BOSCH
BREMBO
BUDWEG CALIPER
Brake ENGINEERING
CA2961R
CARDONE
87-1986
COMLINE
CBC103R
DELCO REMY
DC74235
DENCKERMANN
B190270R
DEPA
ET74235
DRI
ELSTOCK
ERA Benelux
BC54235
FAST
FEBI BILSTEIN
FERODO
FREMAX
FBC1077R
FTE
HELLA
8AC 355 396-321
8AN 355 796-321
HERTH+BUSS JAKOPARTS
JAPANPARTS
JAPKO
JURATEK
JCA1077R
KAMOKA
KAWE
344235
MAGNETI MARELLI
600000078140
MAPCO
144279
MASTER-SPORT GERMANY
268011980
MAXGEAR
METZGER AUTOTEILE
MOTAQUIP
VBC202R
NAPA
NCA1290
NCA1290RM
NK
National
NBC7056R
OPTIMAL
BC-1051R
PEMEBLA
JAPCAL290RJM
QUINTON HAZELL
QBS8108
REMSA
9029612
RIDEX
78B0349
78B0349R
SHAFTEC
BC8149R
SNRA
1275068
SPIDAN
404235
Stark
SKBC-0460348
TEXTAR
38241100
TOYOTA
4783005030
4783005050
TRISCAN
TRW
Fit Vehicles
TOYOTA
18 vehicles
AVENSIS
2008 - 2018
Alternatives
€70.15
Dispatch on next business day
€92.82
Dispatch on next business day
€75.82
Dispatch on next business day
€76.89
Dispatch on next business day
€123.81
Dispatch on next business day