Specifications
| Piston Diameter | 34 mm |
| Brake System | TRW |
| paired article number | 721341 |
| Material | Grey Cast Iron |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Number of connectors | 1 |
| Distance of mounting bores | 118 mm |
| for brake disc thickness | 9 mm |
Shipping Details
| Weight | 1.492 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€13.73
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
ALFA ROMEO
ALFAROME/FIAT/LANCI
TOYOTA
Cross-Reference Numbers
ABE
ALFA ROMEO
735245730
ALFAROME/FIAT/LANCI
735245730
ALLIED NIPPON
ABC087R
APEC
BCA1178
RCA345
RCA345N
ATE
Axia
393261
BENDIX
694464B
BLUE PRINT
BOSCH
BREMBO
BUDWEG CALIPER
Brake ENGINEERING
CA2286R
CARDONE
384281
87-0872
COMLINE
CBC087R
DELPHI
LC7594
DENCKERMANN
B190162R
DRI
ELSTOCK
87-0872
87-0872-000
ERA Benelux
BC53261
FAST
FEBI BILSTEIN
FERODO
FREMAX
FBC1105R
FTE
HELLA
8AC 355 381-361
8AN 355 781-361
JAPANPARTS
JAPKO
JP GROUP
JURATEK
JCA1105R
KAMOKA
KAWE
343261
MAPCO
4355
MASTER-SPORT GERMANY
268003060
MAXGEAR
MOTAQUIP
VBC186R
NAPA
NCA1068
NCA1068RM
NK
National
NBC7100R
OPTIMAL
BC-1103R
PEMEBLA
JAPCAL211RJM
QUINTON HAZELL
QBS8247
REMSA
9022862
RIDEX
78B0444
78B0444R
Stark
SKBC-0460443
TEXTAR
38135700
TOYOTA
47730-02110
4773002111
TRISCAN
TRW
UBD
56029
Fit Vehicles
TOYOTA
21 vehicles
COROLLA
2001 - 2008
Alternatives
€99.92
Dispatch on next business day
€109.37
Dispatch on next business day
€69.41
Dispatch on next business day
€57.07
Dispatch on next business day
€17.24
Dispatch on next business day