Specifications
| Piston Diameter | 38 mm |
| Brake System | ADVICS |
| paired article number | 721442 |
| Material | Aluminium |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Number of connectors | 1 |
| Distance of mounting bores | 118 mm |
| for brake disc thickness | 12 mm |
Shipping Details
| Weight | 1.581 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€67.32
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
ABE
AISIN
ALLIED NIPPON
ABC593L
APEC
BCA2109E
LCA687
LCA687N
Axia
394214
BLUE PRINT
ADT345102
ADT345501
BOSCH
BREMBO
BUDWEG CALIPER
Brake ENGINEERING
CA2660
CARDONE
385930
86-2118
COMLINE
CBC593L
DA SILVA
ET9423
DELCO REMY
DC74214
DEPA
ET74214
DRI
ELSTOCK
ERA Benelux
BC54214
FAST
FREMAX
FBC1367L
FTE
GENERAL RICAMBI
HAVAM
BC 99165
HELLA
8AC 355 396-291
8AN 355 796-291
HERTH+BUSS JAKOPARTS
JAPANPARTS
JAPKO
JP GROUP
JURATEK
JCA1367L
KAMOKA
KAWE
344214
MAPCO
144272
MAXGEAR
MOTAQUIP
VBC692L
NAPA
NCA2069
NK
National
NBC7538L
OPTIMAL
BC-1242L
PEMEBLA
JAPCAL561LJM
QUINTON HAZELL
QBS8854
REMSA
9026601
RIDEX
78B0891
SPIDAN
404214
TEXTAR
38241200
TOYOTA
47850-42060
4785042061
4785042062
4785042070
TRISCAN
TRW
Fit Vehicles
TOYOTA
30 vehicles
RAV
2005 - 2019
Alternatives
€74.19
Dispatch on next business day
€21.23
Dispatch on next business day
€31.46
Dispatch on next business day
€38.50
Dispatch on next business day
€90.52
Dispatch on next business day