Specifications
| Piston Diameter | 60 mm |
| Brake System | ADVICS |
| paired article number | 722032 |
| Material | Grey Cast Iron |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Number of connectors | 1 |
| Distance of mounting bores | 160 mm |
| for brake disc thickness | 25 mm |
Shipping Details
| Weight | 3.823 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€65.70
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
Cross-Reference Numbers
ABE
AISIN
ALLIED NIPPON
ABC114L
APEC
BCA1969E
LCA608
LCA608N
ATE
Axia
394112
BLUE PRINT
BOSCH
BREMBO
BUDWEG CALIPER
Brake ENGINEERING
CA2666
CARDONE
385992
82-1866
COMLINE
CBC114L
DRI
ELSTOCK
82-1866
82-1866-000
ERA Benelux
BC64112
FEBI BILSTEIN
FERODO
FREMAX
FBC1361L
FTE
GENERAL RICAMBI
GIRLING
71071048
HELLA
8AC 355 396-231
JAPANPARTS
JAPKO
JP GROUP
JURATEK
JCA1361L
KAWE
344112
MAGNETI MARELLI
600000075950
MAPCO
144244
MAXGEAR
MOTAQUIP
VBC213L
NAPA
NCA1221
NCA1221RM
NK
National
NBC7134L
OPTIMAL
BC-1190L
PEMEBLA
JAPCAL064LJM
QUINTON HAZELL
QBS8313
REMSA
9026661
RIDEX
78B1221
SUZUKI
5510265J02999
5510265J03999
5510265J04
5510265J04999
5510265J05999
5510467D00
TEXTAR
38243800
TRISCAN
TRW
BCS733
BHS1048E
Fit Vehicles
SUZUKI
15 vehicles
GRAND
1998 - ...
Alternatives
€130.68
Dispatch on next business day
€64.64
Dispatch on next business day
€64.13
Dispatch on next business day
€32.10
Dispatch on next business day
€61.62
Dispatch on next business day