Specifications
| Piston Diameter | 43 mm |
| Brake System | KASSCO |
| paired article number | 730722 |
| Material | Grey Cast Iron |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (1 piston) |
| Number of connectors | 1 |
| Distance of mounting bores | 144 mm |
| for brake disc thickness | 12 mm |
Shipping Details
| Weight | 2.22 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€145.36
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns