Specifications
| Piston Diameter | 46 mm |
| Brake System | KASSCO |
| paired article number | 740351 |
| Material | Grey Cast Iron |
| Brake Caliper Type | Brake Caliper (2 pistons) |
| Number of connectors | 1 |
| Distance of mounting bores | 185 mm |
| for brake disc thickness | 28 mm |
Shipping Details
| Weight | 4.816 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | China |
€289.80
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates