Specifications
| Inner brake drum diameter | 203 mm |
| Inner brake drum height | 51 mm |
| Total brake drum height | 76 mm |
| Rim Hole Number | 4 |
| Wheel Hub Diameter | 55 mm |
| Outer brake drum diameter | 234 mm |
| Bolt Hole Circle Ø | 100 mm |
Shipping Details
| Weight | 4.778 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | Netherlands |
€26.60
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch on next business day
- Check shipping rates
- Easy returns
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
NISSAN
RENAULT
Cross-Reference Numbers
0AMS
TFR-008K
TFR-008KC
APEC
BDR9043
DRM 9911
ATE
24.0220-3010.1
480081
BORG & BECK
BBR7168
BOSCH
BRADI
14.9380.10
BRECO
BT 9380
BREMBO
BREMSI
CR5391
CR5741
Brake ENGINEERING
DR962301
DELPHI
DENCKERMANN
B140015
FERODO
HAVAM
HP66385
HELLA
JP GROUP
4363500300
4363500309
JURATEK
JDR064
KAMOKA
KAVO PARTS
BD-6869
KAWE
7D0391
7D0658
MAPCO
35109
MAXGEAR
19-1343
19-2851
METELLI
18-0374
MEYLE
MINTEX
MOTAQUIP
VBE653
NISSAN
4320000Q0C
4320000QAG
National
NDR283
OMC
100248
100248C
100524
OPTIMAL
PAGID
61271
PEMEBLA
BNXBDM1073
JAPTA-0701
JAPTA-0701C
JAPTA-112
JAPTA-112C
JAPTA0701JM
JAPTA112JM
PEX
15.0065
QUINTON HAZELL
BDR346
REMSA
7092.00
7131.00
RENAULT
7700304984
8200 104 901
8200236541
8200741074
RIDEX
123B0009
ROADHOUSE
STARLINE
PB 6334
Stark
SKBDM-0800008
TEXTAR
TRISCAN
8120 25210
VALEO
VEMA
801221
801221CRF
WOKING
B7131.00
Fit Vehicles
NISSAN
10 vehicles
KUBISTAR
2003 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| KUBISTAR Van (X76) 1.2 | 2003-08 - ... | 44 | 60 | 1149 | |
| KUBISTAR Van (X76) 1.2 16V | 2006-04 - ... | 55 | 75 | 1149 | |
| KUBISTAR Van (X76) 1.5 dCi | 2005-08 - 2009-10 | 45 | 61 | 1461 | |
| KUBISTAR Van (X76) 1.5 dCi | 2003-08 - ... | 48 | 65 | 1461 | |
| KUBISTAR Van (X76) 1.5 dCi | 2003-08 - 2009-10 | 60 | 82 | 1461 | |
| KUBISTAR Van (X76) 1.6 16V | 2003-08 - 2009-10 | 70 | 95 | 1598 | |
| KUBISTAR Van (X76) dCi 85 | 2006-04 - 2009-10 | 62 | 1461 | ||
| KUBISTAR Van (X76) 1.5 dCi | 2003-08 - 2009-10 | 42 | 1461 | ||
| KUBISTAR Van (X76) 1.5 dCi 70 | 2005-09 - 2009-10 | 50 | 1461 | ||
| KUBISTAR Van (X76) 1.4 | 2003-08 - 2009-10 | 55 | 1390 |
RENAULT
31 vehicles
KANGOO
1997 - ...
Alternatives
€34.78
Dispatch on next business day
€23.87
Dispatch on next business day
€45.03
Dispatch on next business day
€84.56
Dispatch on next business day
€30.89
Dispatch on next business day