Specifications
| Inner brake drum diameter | 203 mm |
| Inner brake drum height | 51 mm |
| Total brake drum height | 76 mm |
| Rim Hole Number | 4 |
| Wheel Hub Diameter | 55 mm |
| Outer brake drum diameter | 234 mm |
| Bolt Hole Circle Ø | 100 mm |
| Supplementary Article/Supplementary Info 2 | with ABS sensor ring |
Shipping Details
| Weight | 5.246 Kg |
| Customs Code | 870830 |
| Country of Origin | Netherlands |
€43.77
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates
Inform Me About Availability
Shipping rates
Reference Numbers
OE Numbers
NISSAN
RENAULT
Cross-Reference Numbers
BIRTH
3498
KAWE
7D0391C
7D0391CA
NISSAN
43200-00Q0C
43200-00QAG
OMC
100524CRF
RENAULT
7700 304 984
8200104901
RIDEX
123B0156
ROADHOUSE
7092.00
WOKING
B7092.00
Fit Vehicles
NISSAN
9 vehicles
KUBISTAR
2003 - ...
| Body | Model | Produced | KW | HP | CCM |
|---|---|---|---|---|---|
| KUBISTAR Van (X76) 1.2 | 2003-08 - ... | 44 | 60 | 1149 | |
| KUBISTAR Van (X76) 1.2 16V | 2006-04 - ... | 55 | 75 | 1149 | |
| KUBISTAR Van (X76) 1.5 dCi | 2005-08 - 2009-10 | 45 | 61 | 1461 | |
| KUBISTAR Van (X76) 1.5 dCi | 2003-08 - ... | 48 | 65 | 1461 | |
| KUBISTAR Van (X76) 1.5 dCi | 2003-08 - 2009-10 | 60 | 82 | 1461 | |
| KUBISTAR Van (X76) dCi 85 | 2006-04 - 2009-10 | 62 | 1461 | ||
| KUBISTAR Van (X76) 1.5 dCi | 2003-08 - 2009-10 | 42 | 1461 | ||
| KUBISTAR Van (X76) 1.5 dCi 70 | 2005-09 - 2009-10 | 50 | 1461 | ||
| KUBISTAR Van (X76) 1.4 | 2003-08 - 2009-10 | 55 | 1390 |
RENAULT
27 vehicles
KANGOO
1997 - ...
Alternatives
€55.81
dispatch in 28 business days
€63.47
dispatch in 28 business days