Dimensions and size
| Length | 175 | mm |
Specifications
| Voltage | 12 V |
| Alternator Charging Current | 100 A |
| Number of ribs | 7 |
| Fastening Type | Direct fastening |
| Belt Pulley Ø | 60 mm |
| Clamp | B+(M6),C,FR,IG,L |
| Pulleys | with V-ribbed belt pulley |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Alternator Type | excl. vacuum pump |
| Vehicle Main Current | for vehicles with 12V main current |
| Cooling Type | Air cooled |
Shipping Details
| Weight | 5.895 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€213.00
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates