Specifications
| Voltage | 12 V |
| Alternator Charging Current | 110 A |
| Number of ribs | 6 |
| Position/Degree | 6H15 ° |
| Fastening Type | Three-point mounting |
| Belt Pulley Ø | 50 mm |
| Pulleys | with freewheel belt pulley |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Vehicle Main Current | for vehicles with 12V main current |
| Cooling Type | Air cooled |
Shipping Details
| Weight | 6.161 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€364.35
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates