Specifications
| Voltage | 12 V |
| Alternator Charging Current | 130 A |
| Number of ribs | 6 |
| Fastening Type | Three-point mounting |
| Belt Pulley Ø | 58 mm |
| Clamp | M8 B+, C-L-FR |
| Pulleys | with freewheel belt pulley |
| Rotation Direction | Clockwise rotation |
| Alternator Type | excl. vacuum pump |
| Vehicle Main Current | for vehicles with 12V main current |
| Cooling Type | Air cooled |
Shipping Details
| Weight | 6.611 Kg |
| Customs Code | 851150 |
| Country of Origin | China |
€382.02
- Price Includes VAT 0%
- Dispatch in 28 business days
- Check shipping rates